23 Mayıs 2011 Pazartesi

çok sinirliyim..

bu gün o kadar sinirliyim ki..
yıllardır kullandığım siteydi strawberry.. gerçekten çok sipariş verdim.. hem de çok çok uygun fiyatlara.. burada ki gibi kazıklanmadan.. istediğim gibi seçerek.. fırsat reyonundan çok ucuza bir şey bulup kendimi sevindirerek.. paketin gelmesini dört gözle bekleyerek..
en son 19 nisandan sonra sipariş verdim.. saç bakımları, güneş koruma ürünleri falan filan.. aldığım 5 parça ürünün fiyatı burada bir güneş yağının fiyatı kadar tuttu.. tabi çok sevindim.. ama ayın 23'ü oldu gelmedi.. strawberry'den bir özür maili.. türkiyede olan anlaşmalarının problemlerini anlatan..  sonra ben buradaki gümrüğe telefon ettim bizim paketler gümrükte iade için toparlanıyormuş.. sağlık nedeniyle girişleri yasaklanmış.. inanılmaz sinirlendim.. ne hakla yasaklanabilir.. ne hakla alışveriş özgürlüğümüz elimizden alınabilir.. internetten satılan zayıflama haplarıyla.. ilaçlarla bir sürü kişi hayatını kaybedebiliyor.. onların satışında hiç bir yasaklanma yok.. bizlerin aldığı uygun fiyatlı kozmetiklerin satışına yasak var.. inanılmaz bir şey..
madur çok var.. ve bununla ilgili yapılabilecek en güzel şey sanırım sevil gibi tekin acar gibi firmaları boykot etmek.. mutlaka bir çözüm bulunacaktır diye düşünüyorum.. umarım yanılmıyorumdur..

2 yorum:

  1. evet maalesef aynı şeye ben de çok sinirliyim :/ kozmetik ürünleri getirilemiyor ve sırf bununla da kalmıyor,sanırım bu ürünler dışındaki alışverişlerde de ancak 2 ay arayla birşey getirtilebiliyor!!!

    YanıtlaSil
  2. ve 150 euro sınırıyla olsa da hiç olmassa açık.. bu tamamen nasıl ve ne hakla yasak olabilir.. anlayamıyorum..

    YanıtlaSil